Ring med lila droppslipad sten, troligen ametist, samt diamanter ca 67xca0,005ct 8/8-slipning, vissa möjligen syntetiska, stl 16¼, bredd 3-14,6mm, höjd 7,7mm, vitguld, 9K Vikt: 3 g

1 800 kr

(maggis)

Auktnr SE18.20240501.A61431
Kontor Solna
Utropspris 600 kr
Aktuellt bud 1 800 kr
Stänger 2024-05-01 14:32:00
Provision 270 kr
Frakt 129 kr

Armring Ole Lynggaard Julius, längd: 18cm, bredd: 6-10mm, öppen modell, repig, 18K  Vikt: 29,3 g

Bälte Celine Medium Triomphe, längd 95cm, bredd 25mm, serie-nr: U-LM-1203, guldfärgat spänne, inköpskvitto från Celine Stockholm 2023, originaltag, box, dustbag

Bälte Celine Medium Triomp...

Väska Celine Mini Cabas Vertical, modell-nr: 194372BZK.04LU, serie-nr: SCE4262/SAT4242, axelrem, mått ca 20x17x5,5cm, inköpskvitto från Celine Stockholm 2023, dustbag, kartong, originaltag samt påse

Väska Celine Mini Cabas Ve...

Bälte Gucci GG Marmont, serie-nr: 65941892TIC-9796-0136, längd 114cm, bredd 20mm, guldfärgat spänne något missfärgat, dustbag, inköpskvitto från Gucci Birger Jarlsgatan 2022

Bälte Gucci GG Marmont, se...

Collier ankar, ca 44cm, bredd: 1,8-9,8mm, integrerat hänge med troligen safirer och diamanter 16xca0,0075-0,01ct, vitguld 14K  Vikt: 3,7 g

Ring med diamanter 5 x ca 0,16ct, kvalité ca Crystal (J)/P, stl 16, bredd 4mm, Schalins, 18K  Vikt: 5 g

Armband Ole Lynggaard, design av Charlotte Lynggaard Sweet Drops, längd: 45cm, bredd: 7,7-14,3mm, läderband, berlock Sweet Drops, berlock i vitguld Sweet Drop Snake med svarta diamanter 4x ca0,01ct, läder samt 18K, bruttovikt: 18,7g Vikt: 18,7 g

Armband med troligen safirer och diamanter 2xca0,01ct, längd: 18,5cm, bredd: 4mm, låsåtta av, 14K  Vikt: 4,6 g

 Armbandsur Omega Speedmaster Chronograph, stål, automatisk, 38mm, ref-nr: 324.30.38.40.04.001, serie-nr: 85846861, kaliber: 3304, kronograf, datum, safirglas, länk i stål, certifikat 2013, pictogram, manual, box, ytterkartong, repor. Vikt: 0 g

Armbandsur Omega Speedmast...

Armband Ole Lyngaard Life, längd: 20,5cm, bredd: 3,8mm, tygband, guldlås 18K, bruttovikt: 5,3g

Mugg, Mumin, Mugg Grön, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990-93). Motivet kommer från serien "Mumin börjar ett nytt liv", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad, Arabia, Finland, höjd: 8cm, Ø8,5cm, porslin, nagg/tillverkningsfel vid mynning, viss färgbortfall/slitage

Mugg, Mumin, Mugg Grön, M...

Armband med dekor av guldkulor och ljusgröna stenar, längd: 19cm, bredd: 7,9-2,6mm, 14K bruttovikt: 15,5g Vikt: 15,5 g

Ett par örhängen med odlade pärlor, Ø23,9x19,5mm, silver 925/1000 Vikt: 5,8 g

Ett par örhängen med odla...

Armband Ole Lynggaard, design Charlotte Lynggaard Sweet Drops, längd: 24,5cm, bredd: 8,7mm-17,5mm, berlock Sweet Spot, läderband, berlock i guld och gravyr, repig berlock, läder samt 18K guld, bruttovikt: 14,7g Vikt: 14,7 g

Ett par örhängen, Ø8mm, stift med skruvstopp, 14K.  Vikt: 2,1 g

Ett par örhängen, Ø8mm, ...

Mugg, Mumin, Mugg blå, Målande mumintroll/ Muki sininen (1990 - 96). Motivet kommer bland annat från serien "Mumin till sjöss", illustration Tove Jansson, formgiven av Tove Slotte, stämplad Arabia Finland, höjd 8cm, Ø8,5cm, porslin, mindre färgbortfall, bruna fläckar, samt bruksslitage

Mugg, Mumin, Mugg blå, Må...

Se kontorets övriga auktionsvaror